wtorek, 12 stycznia 2016

KKGaming wargaming stuff review/ Recenzja produktów do bitewniaków od KK Gaming

Just before Christmas I managed order a pack of KKGaming, a Polish manufacturer ot stuff for wargames and board games.

Order covered the grass mat about they told me people with PinAtWar, and additions to the breadboard. Electrostatic grass, bushes, stones and sand into miniature bases.


Jeszcze przed świętami udało mi się zamówić paczkę od KKGaming, polskiego producenta elementów do gier bitewnych i planszowych. 

Zamówienie objęło trawiastą matę o której powiedzieli mi ludzie z PinAtWar, praz dodatki do makiet. Trawa elektrostatyczna, krzaczki, kamyki oraz piasek do podstawek

I start from gamemat.
Zacznę może od maty. Gaming Mat 72FG

Wargame mat have 72"x48", It is manufactured on foam making it flexible and adapts to the surface.
 
Jest to mata o wymiarach 122x183cm ( 72"x48" )
Mata trawiasta wykonana jest na piance dzięki czemu jest elastyczna i dopasowuje się do powierzchni. 

A mat looks very nice, is smooth to the touch and had it not thickness of the foam (3mm) that would resemble a mat produced formerly by GW.

Figures and grounds well to hold it, do not fall. The slippery surface of the mat has a tendency to slide. The manufacturer delivers it in a rectangular box with a big subject, however, to keep it rolled up. As for me, you would immediately sell it in the appropriate tube.

Mat if too long will be folded into cubes tends to deform. However, after about 20 min back to its natural flat surface.

 
Mata prezentuje się bardzo ładnie, jest gładka w dotyku i gdyby nie grubość pianki (3mm) to przypominałaby matę produkowaną niegdyś przez GW.

Figurki i tereny dobrze się na niej trzymają, nie przewracają. Na śliskiej powierzchni mata ma tendencję do przesuwania się. Producent dostarcza ją w prostokątnym dużym pudle z zastrzeżeniem by przechowywać ją jednak zwiniętą. Jak dla mnie można by od razu sprzedawać ją w odpowiedniej tubie. 

Mata jeśli za długo będzie złożona w kostkę ma tendencję do odkształcania się. Jednak po około 20 min wraca do naturalnej płaskiej powierzchni. 

Stones/Sand/Grass/Bush
Kamyki/Piasek/Trawka/Krzaczki
Stones was very nicely blend for use on the model. They have a realistic shapes and perfectly imitate the rock heaps, etc.
 
Kamyki bardzo ładnie komponują się do zastosowania na makiecie. Mają realistyczne kształty i idealnie imitują zwały skalne itp. 
Stones copper-colored chose to imitate copper ore projects not related to wargames. It goes well with cargo to the smelter for railroad models in scale H0.
 
Kamyki w kolorze miedzi wybrałem do imitowania rudy miedzi do projektów nie związanych z bitewniakami. Dobrze pasuje do ładunku do huty dla kolejek H0.
Sand designed to miniature bases, very tiny, perfect also for the layout. As for me, big plus. So far, the fine sand had only Kromlech.

Piasek przeznaczony do podstawek, bardzo drobny, idealny również na makiety. Jak dla mnie wielki plus. Dotąd taki drobny piasek miałem tylko z Kromlecha. 
Mega super-easy matter to me making bases for figures. Colored sand in natural earth tones makes no need to use paints sand and just so really only coating wash and grass. Just the thing for those who want to quickly make a base on the figures.

Mega super sprawa ułatwiająca mi robienie podstawek do figurek. Kolorowy piasek w naturalnych kolorach ziemi sprawia że nie muszę używać farby do malowania piasku i wystarczy tak na prawdę nałożenie jedynie washa i trawek.  Idealna rzecz dla tych którzy chcą szybko zrobić podstawkę na figurce. 
Standard bright green grass. In my opinion, a bit too bright shade. No less matches the tone pot on the grass mat.

Standardowa trawka jasnozielona. Moim zdaniem chyba trochę za jasny odcień. Nie mniej pasuje do odcienia trawki na macie trawiastej. Light green bushes in a lively shade. Nice fit into the turn of the fresh green of spring / summer. The downside in my opinion is the ratio quantity / price.

All stones, sand and grass delivered in containers of 200ml, in my opinion more handy than those that have Kromlech. Although the take up more space there is no problem with putting on such figures with base in order to cover the adhesive sand.


Jasnozielone krzewy w żywym odcieniu. Ładne, pasują do świeżej zieleni przełomu wiosny/lata. Minusem moim zdaniem jest stosunek ilość/cena.

Wszystkie kamyki, piaski i trawki dostarczono w pojemnikach 200ml, moim zdaniem bardziej poręcznych niż te które ma Kromlech. Choć zajmują więcej miejsca nie ma problemu z wkładaniem np figurki z podstawką w celu pokrycia kleju piaskiem.

Rating:
Grass Mat: 8/10
Price: 150 PLN
Pros: nicely placed on a table, good color, good for the game
Cons: no tubes on a rolled-up mat can slide

 
Stones: 7/10
Price: 20PLN
Pros: good looks do not require painting
Cons: No


Sands: 9/10
Price: 20PLN
Pros: no need to paint bases, a large package in which the figure
cons:

 
Grass: 8/10
Price: 20PLN
Pros: looks good, fits the mat
Cons: A little too bright

 
Bushes: 8/10
Price: 20PLN
Pros: nice vivid color
Cons: Price


That's it for today. Feel free to comment.

Ocena:

Mata trawiasta: 8/10 
Cena:150pln 
Plusy: ładnie leży na stole, dobry kolor, dobrze się na niej gra
Minusy: brak tuby na zwiniętą matę, potrafi się ślizgać

Kamyki: 7/10
Cena:20pln
Plusy:dobrze wyglądają nie wymagają malowania
Minusy: brak

Piaski:9/10
Cena:20pln
Plusy:nie trzeba malować podstawek, duże opakowanie w którym mieści się figurka
Minusy:

Trawka: 8/10
Cena:20pln
Plusy:ładnie wygląda, komponuje się z matą
Minusy: trochę za jasna

Krzaczki:8/10
Cena:20pln
Plusy:ładny żywy kolor
Minusy:cena

To tyle na dziś. Zapraszam do komentowania.

7 komentarzy:

 1. Hej. Jestem również posiadaczem zielone maty do KK. Chciałbym zapytać czy mógłbyś doradzić producenta / mix który najlepiej pasuje do wyżej wymienionej maty? W recenzji miałeś obiekcję do do mixu jasnego. Może przeprowadzałeś próby z wersją ciemną lub posypkami innej firmy?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kromlech ma podobny odcień z tego co pamiętam i Noch. Z posypek przerabiałem KK, GW, Army Paintera, Nocha, Woodlanda i to głównie krótkie. Niedługo chyba zainwestuję w nowe trawki od Paint Forge.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki wielkie! Domyślam się że jeśli chodzi o Noch miałeś na myśli 08214 czyli Zielona łąkę. W przypadku Kromlecha "Summer Green"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe, nie mam pamięci do nazw, a nie mam pod ręką by sprawdzić.

   Usuń
  2. Mimo wszystko dzięki za szybką odpowiedź i rady gdzie szukać alternatyw. Miłego!

   Usuń
  3. Zielona łąka i summer powinny pasować. Nocha niestety nie mam podpisanego. Sprawdzałem na ich stronie i na monitorze wydaje mi się że to jest to.

   Usuń
 4. Are you looking to make cash from your websites or blogs via popup advertisments?
  If so, did you know about PropellerAds?

  OdpowiedzUsuń